۲۱
اسفند

رشد دو برابری عملکرد سازمان فاوا هم‌زمان با کاهش اتکا به منابع شهرداری

عملکرد مثبت سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات شهرداری مشهد، تقدیر رئیس شورای اسلامی شهر مشهد و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا را در پی داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی مشهد، لایحه اصلاح بودجه سازمان فاوا در صحن علنی شورا طرح و با رأی مثبت تمامی اعضای حاضر به تصویب رسید.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد در روند این بررسی گفت: خودکفایی سازمان فاوا و حرکت در مسیر قطع اتکا به منابع شهرداری، اتفاق مبارکی است که باید به خاطر آن از مدیران فاوا تشکر کرد.
محمدرضا حیدری افزود: درآمدزایی از ظرفیت‌های موجود و گاه مغفول، مسیر مبارکی است که سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به خوبی طی کرده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: سال گذشته و در روند بودجه‌ریزی برای سازمان فاوا، رقم ۶۳۰ درصدی رشد درآمدی را پیش‌بینی کردیم که امروز از تحقق آن خوشحالیم. تلاش بسیار خوبی در این سازمان شکل گرفته و در بودجه ۹۸ سازمان هم اتکا به منابع شهرداری به صفر رسیده است و این سازمان عملاً خودکفا اداره خواهدشد.
بتول گندمی افزود: اصلاح بودجه سال ۹۷ سازمان فاوا، ۱۳درصد کاهش در منابع و مصارف را نشان می‌دهد که عمدتاً مربوط به کاهش در بهره‌گیری از منابع شهرداری بوده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، جزء سازمان‌هایی است که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه با دقت خاصی عملکردش را رصد می‌کند و تمامی هزینه‌ها در ردیف مربوط به خود انجام می‌شود.
بتول گندمی با ابراز خشنودی از عملکرد سازمان فاوا افزود: سازمان فاوا تنها سازمان شهرداری است که در حوزه مصارف، انقباضی عمل کرده و انضباط مطلوبی در حوزه اداری و مالی آن دیده می‌شود. بسیاری از روندهای معمول در سایر سازمان‌ها در حوزه پرداخت به کارکنان که خارج از ضوابط انجام می‌شود، در این سازمان اتفاق نمی‌افتد.