۲۱
اسفند

جذب بیشترین بودجه شهرداری مشهد در سال ۹۷ با وجود تلاطم بازار ارز

«شهرداری مشهد بیشترین جذب بودجه را در سال۹۷ داشته است.»؛ اتفاقی که به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری، به دلیل پیش‌بینی واقعی هزینه‌های جاری و عمرانی، صرفه‌جویی و تلاش مدیریت شهری برای تحقق بودجه برآورد شده، رقم خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ۷۳ سال پیش قانون شهرداری‌ها به تصویب رسید تا با استناد به آن بودجه سالانه شهرداری تعریف شود. در واقع، بودجه تنظیم یک برنامه جامع مالی است که در آن تمامی خدمات، فعالیت‌ها و اقداماتی که باید در بازه یک سال مالی انجام شود، همراه با برآورد مبلغ و میزان مخارج درآمدهای لازم برای تأمین هزینه انجام آنها پیش‌بینی می‌شود و پس از تصویب شورای شهر قابل اجرا است.
با این توضیح، پیشروی مطلوب این فرآیند برای مجموعه‌های شهرداری حایز اهمیت است چرا که میزان جذب بودجه در پایان هر سال به نوعی چگونگی عملکرد مدیریت شهری را در آن سال نشان می‌دهد؛ آنهم در وضعیتی مانند امسال که میزان تورم آن برای مدیران شهری قابل پیش‌بینی نبود و بودجه سال ۹۷ شهرداری مشهد با پیش زمینه‌ای همچون سال‌های گذشته تدوین شد با این حال خبرهای منتشر شده در یکی دو هفته اخیر نشان می‌دهد مدیریت شهری کار خود را در سال جاری در خصوص جذب بودجه به‌خوبی انجام داده است.
موضوعی که معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد می‌گوید: بودجه شهرداری در سال جاری در مقایسه با دیگر شهرهای کشور به میزان خوبی جذب و مشهد به شکل خوبی اداره شده است.