۲۱
اسفند

بهاری متفاوت با فعالیت‌های برنامه‎ریزی شده توسط شهرداری مشهد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با فعالیت‌های برنامه‎ریزی شده توسط شهرداری مشهد بهار ۹۸، بهاری متفاوت برای شهروندان و زائران است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی در برنامه زنده تلویزیونی اشاره که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، در خصوص ارتقاء نشاط معنوی شهر در برنامه‌های ستاد استقبال از بهار شهرداری گفت: از دیرباز یکی از ماموریت‌های ذاتی و اصلی شهرداری آماده‌سازی شهر برای استقبال از بهار است که به دو بخش تقسیم می‌شوند.
وی افزود: بخشی از آن به خدمات اجتماعی و بخشی به فعالیت‌های فرهنگی مربوط است، جدا از شهروندان، در فصل بهار زائران زیادی به شهر مشهد مسافرت می‌کنند، که لزوم آماده‏سازی فضای شهری، گلکاری و مبلمان شهری احساس می‎شود، البته مثل هر سال ایستگاه‌های استقبال از زائر در ورودی‎های شهر هم مشهد تدارک دیده می‌شود.
اصولی ادامه داد: حدود ۱۱ سال است که با شروع فصل بهار و ایام نوروز المان‌ها و برنامه‌های فرهنگی مبتنی بر سازه‎های هنری در سطح شهر اجرا می‌شود که بسیار مورد استقبال شهروندان و زائران قرار می‌گیرد؛ در دوره پنجم در واقع دومین سالی است که نوروز را تجربه می‌کنیم و سعی کرده‌ایم رویکرد کامل کننده‎تری نسبت به آنچه در گذشته اتفاق می‎افتاد را در پیش بگیریم.
وی با بیان اینکه در ستاد استقبال از بهار چندین موضوع و راهبرد را تعیین کرده‌ایم، اضافه می‌کند: بر این اساس جشنوار «خانه بهار» را طراحی کردیم که وارد دومین سال فعالیتش شده است، در واقع این نام باعث شد برای مشهد برندی به وجود بیاید که باعث تعامل و هم‎افزایی هنرمندان در سطح کشور و بین‌‎الملل شود. هم‌چنین هنرمندان می‌توانند آن چیزی که در طول سال انجام داده‌اند را در این ایام به منصه بروز برسانند.