۰۱
اسفند

لزوم تعریف مدل‌های همکاری موثر بین مدیریت شهری و مراکز دانشگاهی

شهردار مشهد بر لزوم تعریف مدل‌های همکاری موثر بین مدیریت شهری و مراکز دانشگاهی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امروز چهارشنبه یکم اسفندماه محمدرضا کلایی با بیان این مطلب در یازدهمین نشست هیات امنای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی که در محل مرکز خدمات رفاهی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: اگر بنا باشد اتفاق موثری در شهر مشهد یا استان خراسان رضوی رخ دهد، چاره‌ای جز این نداریم که مدل‌های همکاری بین شهرداری و مراکز دانشگاهی را تعریف کنیم تا بتوانیم از فرصت‌های پیش رو استفاده نماییم.
وی در ادامه افزود: کلانشهری به وسعت مشهد با این حجم از جمعیت، اقتصادی قوی و برندی نسبتا مناسب می‌تواند نقش جدی در موضوعات توسعه‌ای در سطح ملی ایفا کند.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه بهبود در زمینه‌های مختلف مورد نیاز است، گفت: ضرورت دارد سرمایه فکری توسعه یابد. سرمایه‌ای که مبتنی بر اندیشه انسان‌ها و دانشی است که در اختیار دارند.
کلایی ادامه داد: همچنین شهر نیازمند توسعه سرمایه‌های زیرساختی و فیزیکی است و این سرمایه‌ها را باید افزایش دهد. این سرمایه آن چیزی است که مورد نیاز فیزیک و فرآیندهای اصلی شهر است.
وی ادامه داد: همچنین شهر نیازمند تقویت سرمایه‌های مالی و محیطی است. چه اینکه شهر مجموعه‌ای از سرمایه‌ها است که می‌تواند برای عملکرد موثر و بهتر بکارگرفته شود.